III Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

5 września 2015 rokuw centrum Katowic (ul. Mielęckiego i ul. Warszawska) odbędą się III Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice, pana Marcina Krupy.
Ten międzynarodowy projekt naszego autorstwa realizowany jest już po raz trzeci, we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. W ubiegłych latach gościliśmy reprezentantów dziewięciu krajów, w tym wielu olimpijczyków. Zawody zostały umieszczone w kalendarzu imprez sportowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Europejskiej Federacji Lekkiej Atletykina rok 2015.
Podstawą projektu jest rywalizacja zawodników i zawodniczek na dystansie 10 km, jak również współzawodnictwo dzieci i młodzieży na dystansach krótszych (1, 3 i 5 km). Na otwarcie imprezy planujemy „Chód dla wszystkich” na dystansie 1 km,  do udziału w którym zapraszamy przedstawicieli władz, mediów, działaczy, kibiców i firm partnerskich. W ramach imprezy odbędzie się także impreza rangi mistrzowskiej: Mistrzostwa Polski Weteranów w Chodzie Sportowym. W tym roku po raz pierwszy zorganizowane zostaną biegi sztafetowe sponsorów i partnerów zawodów, w którym udział obiecały m.in. reprezentacje: Urzędu Miasta Katowice, AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,biura EPK i Hotelu Silesian Katowice.
Już teraz serdecznie zapraszam do kibicowania oraz czynnego udziału w zawodach.